Apteekkari Mikko Unkila jatkaa yhdistyksen puheenjohtajana

Kangasalan kaupunkiyhdistys ry:n hallitus järjestäytyi ja valitsi tammikuun kokouksessaan puheenjohtajaksi apteekkari Mikko Unkilan. Mikko on toiminut puheenjohtajana alusta asti ja kuuluu yhdistyksen perustajajäseniin.

Kangasalan kaupunkiyhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidettiin 13.12.2023 Kangasala-talossa. Kokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen vuoden 2024 toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsenmaksut.

Yhdistyksen toisen toimintavuoden, vuoden 2024 järjestäytynyt hallitus on:
pj Mikko Unkila (Kangasalan apteekki)
vpj Irmeli Jokilampi (Idia)
Saija Haavisto (SaijaH Oy)
Lauri Somervuori (K-Supermarket Kangasala)
Ritva Tuovinen (Koy Livonia)

Yhdistyksen sihteerin tehtäviä ja muuta päivittäistoimintaa hoitaa toiminnanjohtaja Noora Hildén, ks. Yhdistyksen yhteystiedot

Kangasalan kaupunkiyhdistyksen toiminta Venn-diagrammina
Kangasalan kaupunkiyhdistyksen toiminta-ajatus Venn-diagrammina


Posted

in

by

Tags: